Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

En Güzel Tavşan Resimleri

18.06.2024
83
Abone Ol 
En Güzel Tavşan Resimleri

Tavşan resimleri, yeni bir tavşan sahiplenmek isteyenler tarafından araştırılıyor. Sivri dişleri, uzun kulakları ve pofuduk vücutları ile oldukça sevimli bir görünüşü olan tavşanlar, memeli canlılar arasında yer alır. Uygun bir alanı olan birçok kişi, tavşan beslemeyi tercih eder. Peki tavşan beslerken nelere dikkat edilmeli? Tavşanların genel özellikleri nelerdir? İşte tavşan resimleri ve diğer önemli detaylar!

Tavşanların Genel Özellikleri ve Bakımı

Tavşan resimleri ve tavşanların özellikleri sıklıkla sorgulanıyor. Aynı şekilde tavşanların bakım ihtiyacı da merak edilen bir husus oluyor. Sıcakkanlı canlılar olan tavşanlar, memeli bir canlı türüdür. Geceleri daha aktif olan bu canlılar sabahları genellikle uyur.

Arka bacakları ön bacaklarından daha uzun olduğu için oldukça uzun mesafelere zıplayabilirler. Kısa kuyrukları, iri gözleri, uzun bıyıkları ve kulakları vardır. Tavşanların boyutu ve yaşam süresi bakım koşullarına göre değişir. Ortalama olarak 8 yıl kadar yaşarlar.

Tavşanlar sese karşı oldukça hassastır. Bunun sebebi kulaklarının çok iyi işitmesidir. Bu nedenle gürültülü ortamlarda yaşamayı sevmezler. Tavşanların yaşaması için daha sessiz bir yaşam ortamı gerekir ve bu ortamın sıcaklığı oda sıcaklığında olmalıdır.

Tavşan bakımındaki en önemli faktörlerden biri beslenmedir. Tavşanların gerektiği kadar gıda ve su tükettiğinden emin olunmalıdır. Otçul canlılar olan tavşanlara salatalık, yonca, havuç ve marul gibi yeşillikler verilebilir. Bu yeşilliklerin yanı sıra tavşan yemi de kullanılabilir. Tavşanların günlük 500 ml sıvı ihtiyacının karşılandığından da emin olunmalıdır.

Tavşanlar bir yıl içerisinde 6 ila 7 kez doğum yapabilir. Bu doğumların her birinde 1 aylık gebelik sonrası 4 ila 12 yavru dünyaya gelir. Yavru tavşanlar ilk 30 gün anne tavşanların bakımına muhtaçtır. Bu süreden sonra yalnız kalırlar. 10 ay içerisinde yavru tavşanlar olgunluğa ulaşır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hamster ile İlgili Bilgiler

Tavşanlar çok hareketli olduğu için ideal büyüklükte bir kafes tercih edilmelidir. Daha geniş ve korunaklı bir alan varsa bu da iyi bir tercih olacaktır. Tavşanlar hazırlanan bu yaşam ortamlarında tek beslenmemelidir. Aynı yaşam alanında en az bir tane daha tavşan olmalıdır. Aksi taktirde sosyal canlılar olan tavşanlar depresyona girecektir.

Tavşanların kafesinde tavşan talaşı, diş bileme için ürünler, oyuncaklar ve suluk gibi gerekli ihtiyaçlar da bulunmalıdır. Tavşanların kafeslerinde yeteri kadar hareket alanı yoksa enerjilerini atmaları için zaman zaman çıkarılmaları gerekir. Bunlara ek olarak tavşan dostlarımız, kaliteli tavşan yemleri tüketmeliler. Su tüketimleri de aksatılmamalıdır.

Tavşan Resimleri

En güzel tavşan resimleri:

#1

Tavşan Resimleri

#2

Tavşan Resimleri

#3

Tavşan Resimleri

#4

Tavşan Resimleri

#5

Tavşan Resimleri

#6

Tavşan Resimleri

#7

Tavşan Resimleri

#8

Tavşan Resimleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.