Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

6 Maddede En İyi Tuzlu Su Akvaryum Balıkları

14.02.2023
1.839
Abone Ol 
6 Maddede En İyi Tuzlu Su Akvaryum Balıkları

Tuzlu su akvaryum balıkları, akvaryum hobisine başlayacak kişilerin ilgisini çekiyor. İlk akvaryumunuzu kuracaksanız, bazı balık cinsleriyle başlamanız en doğrusudur. Çünkü kimi balık türlerinin bakımı çok daha kolaydır. Aynı şekilde bu balıkları izlemesi de eğlencelidir.

En İyi Tuzlu Su Akvaryum Balıkları

Akvaryum Balıkları

Akvaryumunuza dahil etmeniz gereken tuzlu su akvaryum balıkları şu şekilde sıralanabilir:

1. Palyaço Balığı

Palyaço balıkları en popüler ve bakımı en kolay balıklardan biridir. Bu balıklar bir akvaryuma dahil edildiği zaman kendi bölgelerini oluştururlar ve nadiren bu alandan ayrılırlar. Bu nedenle bölgesel balıklar olduklarını söyleyebiliriz. Geniş akvaryum modelleri tam da bu balıklara göredir.

2. Melek Balığı

Büyük akvaryum balıkları arasında yer alan Melek balığı, eşsiz görünüşü ve uyumluluğu ile fark yaratır. Rengarenk duruşu ile akvaryuma renk katan Melek balıkları, aynı zamanda uzun ömürlü olması ve her yerde bulunabilmesiyle de öne çıkar. Çok agresif bir balık değildir, küçük akvaryumlarda bölgesel olabilir. Kaliteli balık yemleri ile beslenmesi sağlanmalıdır.

3. Kelebek Balığı

Kendine has görünümü, renkleri ve sevimliliği ile bilinen Kelebek balıkları da akvaryumların vazgeçilmez canlılarından biridir. Geniş akvaryumlarda yaşaması gereken Kelebek balıkları, aynı zamanda kaliteli pul yemler tüketmelidir. Böylelikle daha sağlıklı ve uzun ömürlü olacaktır.

4. Ateş Balığı

Tuzlu su akvaryum balıkları listesinde yer alan Ateş balığı, kırmızı renkli vurgularıyla ön plana çıkar. Dikkat çeken özelliği yalnızca kırmızı vurguları değildir. Bu balıklar çok uyumludur ve diğer birçok akvaryum balığı ile uyum içinde yaşar. Bununla beraber bakımı çok kolaydır. Akvaryum hobisine yeni başlayan herkes için uygun bir cinstir. Yaşam alanı temiz ve bakımlı olmalıdır. Bu sayede daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir balık olacaktır. Balığa daha hijyenik bir yaşam alanı sağlamanın en kolay yolu ise akvaryum bakım ve temizlik malzemeleri ile rutin bakım gerçekleştirmektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akvaryum Temizleme Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmeli?

5. Turuncu Kayabalığı

Şeffaf ve turuncu renkleriyle bilinen bu balıklar, tuzlu su akvaryum balıkları arasında sevilenlerden biridir. Akvaryumun alt tabakasında biriken yenmemiş balık yemlerini ve diğer kalıntıları tüketebilir. Ayrıca kurutulmuş canlı yem gibi besinler yemelidir. Çeşitli tuzlu su akvaryum balıklarıyla uyum içinde yaşamasını bilir.

6. Şahin Balığı

Şahin balıkları harika bir akvaryum adayıdır. Özellikle uzun burun yapısına sahip olan cinsler, akvaryumda farklı ve orijinal bir görüntü elde etmenize olanak tanır. Bu balıklar, geniş ve uzun gövdeli balıklara saldırabilir. Bu nedenle kendi türleriyle aynı yerde tutulmalıdır. Ancak erkek ve dişilerin ayrı yerlerde tutulması önerilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.