Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

Bakılması Kolay Balıklar Hangileri?

09.05.2024
84
Abone Ol 
Bakılması Kolay Balıklar Hangileri?

Bakılması kolay balıklar, akvaryum hobisine başlayacak kişiler tarafından araştırılıyor. Bir akvaryum kurmak zahmet ve emek ister. Ancak bazı balıklarla başlamak, diğerlerine göre daha kolay bir deneyim sunar. Bakımı en kolay olan balıklar sayesinde akvaryum hobisi daha da eğlenceli hale dönüşebilir.

Bakılması Kolay Balıklar

bakılması kolay balıklar

Hemen herkes için uygun olan ve bakılması kolay balıklar şu şekilde sıralanır:

Japon Balığı

Japon balıklarının birçok farklı türü vardır. Yine de tüm Japon balıkları herkese hitap eder. Hem büyük akvaryumlarda hem de fanuslarda yaşayabilen bir balık olan Japon balığı, aynı zamanda pek çok balık cinsiyle de uyumludur. Bu nedenle de en çok tercih edilen balıklar listesinde konumlanır. Kaliteli Japon yemi ile beslenmesine özen gösterilmesi şarttır.

Betta Balığı

Bakılması kolay balıklar söz konusu olduğunda ön plana çıkan cinslerden biridir. Bu sevimli balıklar, akvaryum filtresi ve akvaryum ısıtıcısı olan tanklarda gelişir. Tropikal bir balıktır. Narin ve uzun yüzgeçleri vardır. Canlı bir görüntü sunar. Akvaryuma renk ve dinamiklik getirir.

Neon Tetra Balığı

Bakımı kolay balıklar arasında bulunur. Minik ve sevimli bir balık türüdür. Parlak renkleri ile fark yaratan bu balıklar, ayrıca uyumlu ve sakindir. Çeşitli balık türleri ile aynı yaşam alanını paylaşabilir. Kaliteli balık yemleri tüketmesi önemlidir. Bu sayede sağlıklı ve uzun ömürlü olabilecektir. Topluluk halinde yaşamayı sevdiği için bir akvaryumda en az dört beş tane neon tetra tutulması önerilir.

Moli Balığı

Özellikle de siyah renkli olan moli balığı son derece yaygındır. Uyumlu ve sevimli bir balık olan moli, kendine has görünümü ile akvaryumlarda fark yaratır. Canlı doğuran bir balık olduğundan, dişi ve erkeğinin aynı yerde tutulmaması gerekir. Aksi durumda hızlı bir şekilde çoğalma söz konusu olabilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akvaryum Temizliği Nasıl Yapılır?

Zebra Balığı

İsminden de anlaşılacağı gibi zebra balıklarının şerit şeklinde desenleri mevcuttur. Vücudu boyunca uzanan yatay şeritler ile farklı bir görüntü sergiler. Bakılması kolay balıklar arasında bulunan zebra balıkları, yeni başlayanlara önerilen türlerdendir. Diğer tropikal balıkların aksine bu balıklar sıcak suya gereksinim duymazlar.

Lepistes Balığı

Akvaryumların sevilen üyelerinden biridir. Tatlı su akvaryumu kurmak isteyenlerin popüler seçimleri arasındadır. Bunun en önemli sebebi de bakımının pratik olması ve canlı renkleridir. Besleyicilik yönü yüksek olan balık yemleri tüketmesi sağlanmalıdır. Yaşam alanında akvaryum filtresi muhakkak olmalıdır. Akvaryumu düzenli şekilde temizlenmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.