Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

En Güzel Hamster Resimleri

26.06.2024
95
Abone Ol 
En Güzel Hamster Resimleri

Hamster resimleri, yeni bir hamster sahiplenmek isteyenler tarafından araştırılıyor. Hamsterların minik, tüylü ve sevimli bir vücudu vardır. Tüylerinin rengi genellikle beyaz ve açık kahve renklerine sahiptir. Bu görünüşleri ile hamster beslemeyi tercih eden birçok kişi bulunur. Hiç bitmeyen enerjileri ve sürekli hareket halinde olmaları da insanların dikkatini çeker. Peki hamsterların genel özellikleri nelerdir? Hamster bakımı nasıl yapılır? İşte hamster resimleri ve diğer önemli hususlar…

Hamsterların Genel Özellikleri ve Bakımı

Hamster resimleri öncesinde bu sevimli canlıların özelliklerinden ve bakım gereksiniminden bahsedelim.

Hamster kelimesinin kökeni Avesta dilidir ve yere düşen düşman şeklinde tercüme edilir. Hamsterlara bu ismin verilmesinin sebebi doğada besin aradıkları sırada bitkileri eğmeleri ile ilgilidir. Hamsterların yaşam alanı oldukça geniştir. Ovalarda yaşamlarını sürdürebilecekleri gibi yüksekliği çok fazla olan dağlarda da yaşayabilirler. Bu alanlarda toprak altına kendileri için bir yuva kurarlar. Bu yuvaların içinde birçok tünel ve giriş-çıkış noktası olur.

Diğer canlı türleri gibi hamsterların da farklı türleri vardır. Bu türlerden bazıları günümüzde yok olma tehlikesi altındadır. Çeşitli türlerin bazı fiziksel özellikleri de birbirinden farklıdır. Buna göre boyutları da değişiklik gösterir. Vücut uzunlukları genellikle 5 ila 35 cm arasında olur.

Hamsterlar karada yaşamalarına rağmen iyi bir yüzme yeteneğine de sahiptirler. Bunun için genellikle yanaklarına hava alırlar ve yüzerler.

Çoğu zaman fareler ile karıştırılan bir türdür. Ancak aslında farelerden tamamen farklı canlılardır. Çok sosyal canlılar değillerdir. Genellikle tek başlarına hareket etmeyi tercih ederler. Doğal yaşam alanlarında tohum benzeri gıdaları toplayarak beslenirler. Bu gıdaları yanaklarına toplayarak yuvalarında saklarlar. Yalnızca bitkisel gıda tüketmezler. Et ürünleri ile de beslenebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  4 Maddede Evcil Tavşan Cinsleri

Gün içinde çoğunlukla uyumayı tercih ederler. Asıl hareket halinde oldukları zaman gecedir. Fazla enerjilerini geceleri hareket ederek atmaları gerekir.

Hamsterların yaşam alanında onların uyuması için yumuşak bir yatak olmalıdır. Sert zeminlerde yatmayı tercih etmezler. Tuvalet ihtiyaçlarını karşılamaları ve ortamdaki kötü kokunun engellenmesi için ise kemirgen kumu kullanılmalıdır.

Doğal yaşam alanları yerin altında kurdukları tünellerdir. Evcil beslenen hamsterlar için de benzer şekilde bir yuva hazırlanmalıdır. Bunun için plastik veya ahşap bir ev tercih edilebilir. Hamsterlar için bir diğer önemli ihtiyaç ise hamster çarkıdır. Bu sayede fazla enerjilerini atabilirler. Kaliteli beslenmelerine özen gösterilmelidir. Özel hamster yemleri ile beslenmeliler. Bu sayede sağlıklı ve uzun ömürlü olabilirler.

Hamster Resimleri

En güzel hamster resimleri şöyle:

#1

hamster resimleri

#2

hamster resimleri

#3

hamster resimleri

#4

hamster resimleri

#5

hamster resimleri

#6

hamster resimleri

#7

hamster resimleri

#8

hamster resimleri

#9

hamster resimleri

#10

hamster resimleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.