Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

En Güzel Papağan Resimleri

28.06.2024
97
Abone Ol 
En Güzel Papağan Resimleri

Papağan resimleri, yeni bir papağan sahipleri tarafından sıklıkla araştırılan bir konu oluyor. Dünya genelinde yaşamını sürdüren birçok papağan türü vardır. Bu papağan türleri renkleri, yetenekleri ve boyutları ile farklı görünüşlere sahiptir. Papağan beslemek isteyenler veya bu zeki hayvanlara ilgi duyan kişiler tarafından bu görünüşler merak edilir.

Papağanlar, evcil olarak en çok tercih edilen canlılardan biridir. Bu nedenle papağanların görünüşünün yanı sıra genel özelliklerinin bilinmesi ve bakımlarının gerektiği gibi karşılanması da önemlidir. İşte papağan resimleri ve papağanlar hakkında detaylar!

Papağanların Genel Özellikleri ve Bakımı

Papağan resimleri öncesinde bu sevimli canlıların özellikleri ve bakımı ile ilgili önemli hususlardan söz edelim. Papağanların birçok farklı türü vardır. Şimdiye kadar keşfedilen papağan türü sayısı ise yaklaşık 370’dir. Papağanlar ile insanların arasında milattan önceye uzanan derin bir geçmiş vardır. Çoğunlukla tek eşli bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Üreme dönemine girdiklerinde 2 ila 8 adet beyaz renkli yumurta bırakırlar. Bu yumurtaların çatlama süresi 2-5 haftadır. Bu sürenin ardından yavru papağanlar dünyaya gelir.

Papağanların oldukça uzun bir ömrü vardır. Farklı türler arasında bu süre değişmekle beraber 80 yıla kadar yaşayabilen papağan türleri mevcuttur. Papağanların zekası da çok yüksektir. Yapılan araştırmalara göre papağanların zekası ile 4-5 yaşlarındaki bir çocuğun zekası aynıdır. Taklit yetenekleri ile birçok kişi tarafından tercih edilen çok popüler canlılardır.

Papağan beslemek isteyen ve papağanlara konforlu bir yaşam sağlamak isteyenlerin bu sevimli kuşların bakımları ile ilgili çeşitli detaylara dikkat etmesi gerekir. Papağanların yaşam alanı olan kafeslerin düzenli olarak temizlenmesi ilk adımdır.

Papağanların yemliği ve suluğu da düzenli olarak temizlenmelidir. Her gün taze yem ve su verilmelidir. Papağanların besin ihtiyacını karşılamak için kabuklu yemişler ile beraber vitamin ve mineral takviyesi de yapılmalıdır. Hayvanın temel beslenmesi papağan yemi olmalıdır. Kuşa meyveler, tohumlar, sebzeler de muhakkak sunulmalıdır. Papağan kafesi içinde papağanların vakit geçirmelerini sağlayacak bazı oyuncaklar olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Lutino Sultan Papağanı Özellikleri ve Bakımı

Papağan bakımındaki en önemli detay konuşma eğitimidir. Papağanların konuşması birçok kişinin hedefidir. Bunu sağlamak adına papağanlara sürekli kelime öğretilmeli ve ezberlemeleri sağlanmalıdır. Konuşma eğitimi sırasında papağanların hafızasını tazelemeleri desteklenmelidir. Bu şekilde eğitimler daha verimli hale gelir ve papağanların daha fazla kelime öğrenmesi mümkün olur.

Papağan bakımının diğer önemli noktaları ise tüy, gaga ve pençe bakımıdır. Kafes sıcaklığı da dikkat edilmesi gereken bir detaydır.

Papağan Resimleri

En güzel papağan resimleri şöyle:

#1

papağan resimleri

#2

papağan resimleri

#3

papağan resimleri

#4

papağan resimleri

#5

papağan resimleri

#6

papağan resimleri

#7

papağan resimleri

#8

papağan resimleri

#9

papağan resimleri

#10

papağan resimleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.