Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

En İyi Papağan Yemleri Hangileri?

Abone Ol 
En İyi Papağan Yemleri Hangileri?

En iyi papağan yemleri, papağanların sağlıklı ve refah içinde kalması adına önemlidir. Papağanların sağlıklı kalmaları için kaliteli beslenmeleri gerekir. Peki, papağan dostunuza sunabileceğiniz kaliteli papağan yemleri hangileri?

Papağan Yemi Alırken Bunları Unutmayın!

Papağanlar, kuş yetiştirmekten hoşlananlar için en yaygın evcil hayvanlardan biridir. Zekaları, kelimeleri hızlı öğrenmeleri ve taklit yetenekleri, bu sevimli canlıların öne çıkan özellikleri arasında yer alır. Her kuşun bakım gereksinimi farklıdır. Papağanlar da kaliteli beslenmeye ve iyi koşullarda bakılmaya ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle beslenme konusuna özellikle dikkat edilmelidir. Papağan dostunuza en iyi papağan yemleri sunarak onun sağlıklı kalmasını destekleyebilirsiniz. Papağan beslenmesi ile ilgili unutulmaması gereken diğer önemli detaylar şunları içerir:

  • Papağanlar genellikle meyve, sebze ve papağan yemleri ile beslenirler. Papağan yemi lif ve vitamin açısından yoğun olmalıdır.
  • Papağanların beslenmesi tek bir ürün ile olmamalıdır. Aksi halde papağanınızda vitamin eksikliği görülebilir. Papağanın beslenme düzeni çeşitli yemleri, kuş krakerleri, sebze ve meyveleri içermelidir.
  • Papağan beslenmesi yüzde 80 yem, yüzde 20 meyve ve sebzelerden oluşmalıdır.
  • Papağanın ırkına uygun yem seçimi yapmak önemlidir.

Papağan Yemi Nasıl Olmalı?

En iyi papağan yemleri hangileri açıklamadan evvel, bir papağan yemi alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden söz edelim:

Tazelik

Papağan yeminin taze olması son derece önemlidir. Bir papağan yemi taze olduğu sürece yapısındaki besin bileşenlerini yitirmeyecektir. Bu sayede kuşunuza maksimum fayda sunacaktır. Ancak papağan yeminin bayat olması, yemin besin bileşenleri bakımından minimumda olduğunu işaret eder. Ek olarak taze olmayan bir yem papağanınızın sağlığını riske atabilir. Bu nedenle de tanınan markaların ürünlerine yatırım yapmak gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  6 Maddede En Akıllı Papağan Irkları

Irka Uygunluk

Papağanlar çeşitli ırklardan gelirler. Bir papağan yeminin, papağan dostunuzun ırkına uygun olması gerekir. Bu sayede papağanınız ihtiyacına uygun şekilde beslenecektir. İhtiyacına hitap eden şekilde beslenen papağanın genel vücut sağlığı en iyi şekilde korunacaktır.

Besleyicilik

Papağan yemi çeşitli besin bileşenleri yönünden yoğun, tam ve dengeli olmalıdır. Vitaminler başta olmak üzere pek çok besin maddesini yapısında barındırmalıdır. Böylece yem, papağan dostunuza fayda sunacaktır. Bu nedenle bir papağan yemi alırken ürünün içindekiler kısmına göz atmayı unutmamalısınız. En iyi papağan yemleri her türlü bileşeni doğru oranda yapısında barındıracaktır.

En İyi Papağan Yemleri

Papağan yemi alırken dikkat edilmesi gerekenlere değindik. Şimdi de en iyi papağan yemleri nelerdir sıralayalım:

1. Vitakraft Menu Paraket Yemi

en iyi papağan yemleri

Vitakraft Paraket Yemi, en çok tercih edilen papağan yemleri arasında sayılır. Besin bileşeni açısından zengin olan yem, kuşların günlük aktifliğine ve genel sağlığına hitap eder.

2. EuroGold Papağan Yemi

en iyi papağan yemleri

Papağanlar için lezzetli, sağlıklı ve dengeli bir lezzet olan EuroGold Papağan Yemi, papağanların sağlığını optimal anlamda destekler. Yapısında yer alan lifler ve vitaminler sayesinde papağanların sağlıklı kalmasına izin verir.

3. Quik Paraket Yemi

en iyi papağan yemleri

En iyi papağan yemleri listesinde bir diğeri de Quik Paraket Yemi oluyor. Besin maddeleri açısından zengin olan bu yem sayesinde papağanların sindirim, tüy ve genel vücut sağlığı korunuyor.

4. Gold Wings Premium Papağan Yemi

en iyi papağan yemleri

Kaliteli papağan yemi arayanlar için iyi bir seçim olan Gold Wings Premium Papağan Yemi, papağanların sağlığını optimal düzeyde destekleyen bir yem çeşididir. Vitaminler ve lifler başta olmak üzere besin bileşenleri yönünden son derece yoğundur. Papağanın sağlıklı kalmasını mümkün kılan özel yemlerden biridir.

5. Rotipet Paraket Yemi

en iyi papağan yemleri

En iyi papağan yemleri arasında yer alan Rotipet Paraket Yemi de oldukça popüler bir yemdir. Papağan dostunuzun sağlığı için ihtiyaç duyduğu her türlü besin maddesini yapısında barındırır. Papağanların günlük aktifliğine destek olan lezzetli bir yem çeşididir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En Sık Görülen Güvercin Rahatsızlıkları
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.