Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

Kedi Ne Yer? Kedilere Ne Yedirilir?

Abone Ol 
Kedi Ne Yer? Kedilere Ne Yedirilir?
716.33₺

447.09₺

Pro Plan Delicate Kuzu Etli Yetişkin Seçici Kedi Maması 1,5 kg

Ürünü İncele
1141.80₺

758.51₺

Pro Plan Senior Somonlu Yaşlı Kedi Maması 3 kg

Ürünü İncele
2898.50₺

2005.12₺

Pro Plan Sterilised Somon Balıklı Kısır Kedi Maması 10 kg

Ürünü İncele
1753.30₺

1139.75₺

Mystic Somonlu Düşük Tahıllı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 15 kg

Ürünü İncele

Kedi ne yer sorusunun cevabı merak ediliyor. Özellikle de yeni bir kedi sahiplenmek isteyen kişiler, kedilerin nasıl beslenmesi gerektiğini araştırıyorlar. Kedi dostlarımızın sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları için kaliteli ve dengeli beslenmeleri çok önemli. Peki kedilere ne yedirilir? İşte detaylar!

Kedi Ne Yer?

Kedi Ne Yer?

En çok tercih edilen evcil hayvanlardan biri olan kediler, uzun ömürlü ve sağlıklı olmak adına kaliteli yiyecekler tüketmeliler. Kedilerin de tıpkı insanlar gibi tam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye gereksinimi olur. Bu sebeple de kedi ne yer sorusunun yanıtı bilinmelidir.

Kediler, kendileri için özel olarak geliştirilen kedi maması tüketirler. Kediye verilecek olan mama besin bileşenleri açısından tam ve dengeli olmalıdır. Kedilerin sağlıklı kalmaları için bazı besin maddelerini almaları gerekir. Bundan dolayı kedi mamasında protein, lif, vitaminler, mineraller ve karbonhidratlar yeteri kadar olmalıdır.

Kediye mama seçerken yaşını hesaba katmak gerekir. Kediniz yavru ise ona yavru kediler için formüle edilen yavru kedi maması almalısınız. Bu tür mamalar, yavruların büyümesini ve gelişmesini teşvik eder. Aynı şekilde yaşlı kediler ve yetişkin kediler için özel mamalar var. Bu yüzden kedinin yaşına uygun olan mamalara odaklanarak, onların sağlığı desteklenebilir.

Kediye mamalar haricinde çeşitli meyve ve sebzeler de elbette verilebilir. Ancak kediye meyve ve sebze verilirken dikkatli olunmalıdır. Çünkü bazı insan yiyecekleri kediler için zehirli olabilir. Bu sebeple de kediye meyve ve sebze vermeden önce veterinere danışmak gerekir.

Kedi Ne Yer: Kuru Kedi Maması

Kedilerin temel beslenmesinde kuru mama yer alır. Kuru mamalar besin maddeleri açısından tam ve dengelidir. Kedilerin genel vücut sağlığını destekleyen bu mamalar, ayrıca hayvanların ağız ve diş sağlığını da korur. Kuru kedi mamaları, kedi dostlarımız için çeşitli aromalarda üretilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yavru Kedi Gelişimi Nasıldır?

Kedi Ne Yer: Yaş Kedi Maması

Konserve kedi maması olarak da bilinen yaş kedi maması, kedilerin severek tükettikleri besinler arasında yer alır. Yumuşak forma sahip olan yaş mamalar, ayrıca su açısından yoğundur. Bu nedenle de kedilerin su ihtiyacının karşılanmasını sağlar.

Kedi Ne Yer: Ödül Kedi Maması

Kedilerin eğitim sürecini destekleyen kedi ödül maması, onların beslenmesinde önemli yer tutar. Ayrıca eğitimi teşvik eder ve verimini artırır. Kedi ödül mamaları hayvana çok fazla verilmemelidir. Aksi durumda kilo sorunu ortaya çıkabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.