Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

Köpekler Balık Yiyebilir Mi?

Abone Ol 
Köpekler Balık Yiyebilir Mi?

Köpekler balık yiyebilir mi? Günümüzde birçok insanın evinde bir köpeği var. Bu, çok fazla sorumluluğu beraberinde getirir. Bir köpeği sahiplenmek, mama, temiz su ve sürekli yürüyüşler gibi günlük ihtiyaçlarla ilgilenmeyi gerektirir. Köpeklerin beslenmesi konusunda kimi zaman şüpheler var. Ve bazı besinlerin köpeklere verilip verilmemesi gerektiği çoğu insan tarafından merak ediliyor. Bu besinlerden biri de balık. Peki, köpekler balık yer mi?

Köpekler Balık Yiyebilir Mi? Yiyemez Mi?

Köpekler Balık Yiyebilir Mi

Köpekler balık yiyebilir mi sorusunun cevabını bilmek önemlidir. Balık, köpekler için faydalı bir besindir. Ton balığı, ringa balığı, uskumru, somon ve sardalye gibi balıklar köpeklerin sağlığını teşvik eder. Getirdikleri tüm faydaları göz önünde bulundurmalısınız ve köpeğinizin beslenmesine balıklı köpek maması çeşitlerini dahil etmelisiniz. Köpeklere balığın pek çok faydası var. Bunlar:

  • Balık harika bir protein kaynağıdır.
  • Özellikle beyaz balık, B grubundan ve A grubundan birçok vitamin sağlar.
  • Fosfor ve kalsiyum gibi mineraller de bu gıdada çok bulunur.
  • Yağlı balıklarda şu vitaminler ön plana çıkarılabilir: A, D, B3, B2, B1 ve B12.
  • Balık, özellikle yağlı balıklar olmak üzere Omega 3 yağ asidi açısından çok zengindir.
  • Bu yiyecek amino asitler açısından yoğundur.
  • Balıktan alınan kaloriler çok yüksek değildir.
  • Tüy, cilt ve bağışıklık sisteminin sağlığını iyileştirme yeteneğine sahiptir.
  • Beyaz balık, artrit, osteoporoz ya da osteoartrit gibi patolojilerin gelişmesini önlemeye destek olur.

Balıklı Köpek Maması ile Sevimli Dostunuzun Sağlığını Koruyun

Köpekler balık yiyebilir mi açıkladık. Balığı köpeğin beslenme düzenine dahil etmenin en kolay yolu balıklı köpek maması tercih etmektir. Bu durumda yüksek kaliteye sahip olan köpek mamaları satın alınmalıdır. Örneğin, Pro Plan Somonlu Köpek Maması ideal seçimlerden biridir. Köpek sahiplerinin sık olarak tercih ettiği balıklı köpek mamalarından biri de Refleks Balıklı ve Pirinçli Köpek Maması olur. Köpeğinize balıklı köpek maması sunmak için şu ürünlere de yönelebilirsiniz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Köpeğim Uyurken Titriyor Ne Yapmalıyım?

Köpeklerde dengeli bir beslenme düzeninin sürdürülmesi gerektiğini unutmamalısınız. Bunun nedeni, sağlıklarını güçlü tutmak ve oyun oynamak ya da yürümek gibi en rutin aktivitelerini gerçekleştirebilmek adına tüm doğru besinleri ve mineralleri almaları gerektiğidir. Köpeğinize balıklı köpek maması sunarak, onun tam ve dengeli şekilde beslenmesini mümkün kılabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.