Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

11 Maddede En Popüler Teriyer Köpek Cinsleri

Abone Ol 
11 Maddede En Popüler Teriyer Köpek Cinsleri

Teriyer köpek cinsleri, tüm dünyada en çok tercih edilen köpeklerdir. Bu köpeklerin büyük bir kısmı İngiltere kökenlidir. Genel olarak haşarat avlamak ve aile köpeği olmak üzere yetiştirilen cinslerdir.

Teriyer Köpek Cinsleri

Hayvanları korumak, aile dostu olmak ve haşarat avlamak üzere geliştirilen teriyer köpekler, diğer yandan avlanma ihtiyacı için de yetiştirilmiştir. En popüler teriyer köpek cinsleri şunları içerir:

1. Wire Fox Teriyer Köpek Cinsi

Teriyer Köpek Cinsleri

Wire Fox Teriyer, diğer pek çok teriyer ırkına benzer biçimde yüksek enerji seviyesine sahip, zeki ve uyumlu bir köpektir. Sarkık kulakları ve yumuşak tüyleri ile de öne çıkar. Tüylerinin köpek tarağı ile düzenli olarak taranması gerekir.

2. Galce Teriyer Köpek Cinsi

Teriyer köpek cinsleri arasında dikkat çeken Galce, uzun yüzü ve sevimli duruşu ile farkını ortaya koyar. Orta boy bir köpektir. Cesur, bağımsız, arkadaş canlısı ve sevgi doludur.

3. Staffordshire Bull Teriyer Köpek Cinsi

Kaslı, atletik ve bol enerjili Staffordshire Bull Teriyer, sert görünümünün aksine son derece nazik ve sevecen bir köpektir. Güçlü av dürtüsüne sahiptir. Dolayısıyla küçük hayvanlarla aynı yerde tutulmamalıdır.

4. Fox Teriyer Köpek Cinsi

Teriyer Köpek Cinsleri

En popüler teriyer köpek cinsleri arasında Fox Teriyer köpekler de var. Pürüzsüz tüyleri, ince ve kısa bacakları, uzun yüzü ile karakterizedir. Bol enerjili ve oyun düşkünü bir köpektir. Köpek oyuncakları ile zaman geçirmeyi pek sever.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Köpeğim Uyurken Titriyor Ne Yapmalıyım?

5. İskoç Teriyer Köpek Cinsi

Dünyaca ünlü İskoç Teriyeri, orta uzunlukta, kendine özel sakalı bulunan ve uzun tüylü bir köpektir. Genel olarak siyah renkli tüylere sahiptir. En sevdiği insan ile zaman geçirmekten mutluluk duyar.

6. Jack Russell Teriyer Köpek Cinsi

Teriyer köpek cinsleri arasında konumlanan Jack Russell Teriyer, hem küçük hem de sağlam ve cesur bir köpektir. Kaslı ve kompakt bir vücuda sahiptir. Macera düşkünüdür. Bolca hareket gerektirir.

7. Lakeland Teriyer Köpek Cinsi

Teriyer Köpek Cinsleri

İngiltere’ye özgü olan bu köpekler, farklı tüy renklerinde karşımıza çıkar. Aşırı tüy dökmediği için çoğu insana hitap eder. Oval gözleri ve V şeklinde kulakları vardır. Korkusuz bir köpektir. Ailesine çok düşkündür.

8. İrlanda Teriyer Köpek Cinsi

İrlanda teriyeri de dünya çapında bilinen ve tercih edilen bir ırktır. Orta büyüklükte, dikkatli, bol enerjili ve sadık bir köpektir. Kendisini ailesine adar. Oyuncu ve uyumludur. Kaliteli köpek mamaları ile beslendiği taktirde sağlıklı kalabilecektir.

9. Cesky Teriyer Köpek Cinsi

Teriyer köpek ırkları arasında yer alan Cesky, uzun gövdeli ve kısa bacaklı bir köpektir. İpeksi tüyleri ile dikkat çeker. İyi bir avcıdır. Diğer yandan harika bir aile köpeği olabilir. Kediler ve çocuklar ile de anlaşır.

10. Cairn Teriyer Köpek Cinsi

Kısa bacaklı, yuvarlak kafalı ve yoğun tüylü bir köpektir. Bu küçük köpekler zeki, enerjik ve dayanıklı olmalarıyla bilinirler. Hem tek başına yaşayanlar hem de aileler için ideal bir seçimdir.

11. Airedale Teriyer Köpek Cinsi

İngiltere’de geliştirilen bu köpekler, teriyer köpeklerin en bilinenlerinden biridir. Orta boyutludur. Dik kuyruğu ve V şeklinde sarkık kulakları bulunur. Keskin zekası, enerjik ve sevimli halleri ile insanların beğenisini kazanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.