Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

Amerika Papağanları Hakkında 5 Gerçek

Abone Ol 
Amerika Papağanları Hakkında 5 Gerçek

Amerika papağanları, en popüler papağan türlerinden biridir. Amerika’ya özgü olsalar da aslında tüm dünyada tanınırlar. Renkli ve eğlenceli bir kuştur. Bakımları da oldukça kolaydır. Bu yazımızda Amerika papağanı hakkında bilinmesi gerekenleri ele aldık.

Amerika papağanları, Güney, Orta ve Kuzey Amerika’ya özgü 17 farklı türü içeren kuşlardır. Kıvrık ve büyük gagaları, uzun kuyruk tüyleri ile bir adım öne çıkarlar. Canlı renkleri, arkadaş canlısı halleri ve dışa dönük mizaçlarıyla çoğu insanın favorisi olurlar.

Amerika Papağanları

Diğer birçok papağanın aksine Amerika papağanlarının tipik olarak yüzlerinde renk ve boyut olarak farklılaşabilen çıplak deri parçaları bulunur. İlginç bir papağandır. Hem görünüşü hem de karakteri ile etkiler. Bu sevimli kuşlar hakkında bilinmesi gerekenler:

1. Amerika Papağanları En Büyük Papağanlardır

400’den fazla farklı papağan türü vardır. Ve Amerika papağanı bunlar arasında en büyük olanıdır. Normalde bir kuş için son derece ağır olan bir kiloya sahiptir. Bu papağanların en büyüğü Sümbül Papağanı, genişçe bir uzunluğa sahiptir.

2. Birçok Amerikan Papağanı Türü Vardır

Amerika papağanları, en büyük papağanlar olarak bilinmekle beraber, farklı boyutlarda gelen birçok Amerika papağanı türü bulunur. Ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, tüm Amerika papağanları birkaç ortak özelliği paylaşır. Bunlardan biri de gözlerinin çevresindeki çıplak deri halkalarıdır.

Amerika Papağanları

3. Amerika Papağanı 80 Seneden Fazla Yaşayabilir

Uygun koşullarda bakılan, kaliteli papağan yemleri tüketen ve iyi bir papağan kafesi içinde yaşayan Amerika papağanlarının ömür süresi de uzun olur. Bu papağanlar ortalama olarak 60 sene yaşayabilir. Birçoğu ise 80 seneden fazla yaşamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yavru Kanarya Bakımı Nasıl Olmalı?

Bu papağanları sahiplenmek isteyenlerin, evcil kuşlarına bakmak için yeteri kadar zamanlarının olması önem arz eder. Bu kuşların, sahiplerinden daha uzun yaşadıkları hiç de alışılmadık bir durum değildir. Bundan dolayı kuşunuzun uzun ömürlü olmasını sağlamak adına gereken bakım uygulamalarını yerine getirmeniz şarttır.

4. Melez Amerika Papağanı Yetiştirmek Mümkün

Amerika papağan türleri melezlenebilir. Melez papağanlar arasında Camelot papağanı, Harlequin papağanı ve Catalina papağanı yer alır. Bu kuşlar, evcil hayvan sahipleri arasında oldukça popülerdir.

5. Bazı Amerika Papağanları, Hindistan Cevizini Kıracak Kadar Güçlüdür

Sümbül papağanı, devasa gagasıyla bir Hindistan cevizini kıracak kadar güce sahiptir. Etkileyici güçlerine rağmen bu papağanlar, yavruluk zamanında elle beslenen bebekler olarak yetiştirildiklerinde, nazik, tatlı ve şefkatli olabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.