Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

En Güzel Kedi Resimleri

17.06.2024
94
Abone Ol 
En Güzel Kedi Resimleri
1050.00₺

747.75₺

Pro Plan Sterilised Somonlu Kısır Kedi Maması 3 kg

Ürünü İncele
3024.89₺

2240.55₺

Pro Plan Sterilised Hindili Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması 10+2 kg

Ürünü İncele
1545.00₺

1057.55₺

Mystic Somonlu Düşük Tahıllı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 15 kg

Ürünü İncele
1244.56₺

767.75₺

Pro Plan Senior Somonlu Yaşlı Kedi Maması 3 kg

Ürünü İncele

Kedi resimleri, özellikle de kedi sahiplenmek isteyenler tarafından araştırılıyor. Tarih boyunca insanlarla en yakın ilişkileri olan hayvanlardan biri de kedilerdir. Sevimli kediler günümüzde de insanlarla olan bu bağı koruyor. Bu bağ ile kediler hala insanların en çok beslediği hayvanlar arasında yer alıyor.

Kedi beslemek isteyenler tarafından farklı kedi türlerinin genel özelliklerine ve resimlerine büyük ilgi duyuluyor. Bu yazımızda kediler ile ilgili çeşitli bilgilerle resimleri derliyoruz. İşte kedi resimleri ve kediler hakkında bilgiler…

Kedilerin Genel Özellikleri

Kedi resimleri ve kedilerin özellikleri en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Kedilere gereken en uygun bakımı vermek için kedilerin çeşitli özelliklerini bilmek gerekir. Bu memeli canlılar ile ilgili ilk bilinmesi gereken, kedilerin özgür ruhlu olmasıdır. Kediler bağımsız olarak hareket etmeye alışık olan ve kendi başlarına hayatta kalma kabiliyetine sahip olan canlılardır. Evcil kediler de zaman zaman bu bağımsızlık duygusu ile hareket edebilir.

Kediler bağımsız oldukları kadar temizdir. Kedilerin dillerinde dünyanın en güçlü antimikrobiyal sıvılarından biri vardır. Dilleri ile kendilerini temizleyerek vücutlarını bakterilerden arındırırlar ve kirleri giderirler. Kediler, tuvalet ihtiyaçlarını karşılarken de oldukça hassastır. Bu ihtiyaçlarını karşılamak için sakin köşeleri tercih ederler ve kedi kumu altına tuvaletlerini gömerler.

Kedilerin hayatının büyük bir kısmı uyuyarak geçer. Uykularına çok düşkündürler. Kedinin türü, yaşı ve sağlık durumu gibi çeşitli faktörler ile değişmekle beraber bir kedi genellikle günlük 12 ila 16 saatini uykuda geçirir.

Evcil kediler, vahşi doğadaki diğer kedi türleri gibi doğal avcılık içgüdüsüne sahiptir. Kovalama ve yakalama tarzı avcı içgüdülerini tatmin ettikleri oyunları oynamayı severler. Bu tarz oyunların yanı sıra oyuncu olan kedilerin oynamayı sevdiği daha birçok oyun da vardır. Bu aktiviteler ile kedilerin zihinsel ve fiziksel sağlığı korunabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kedi Neden Çok Uyur? Kedilerin Uyku Süresi

Kediler diğer kedilerle ve insanlarla çeşitli şekillerde iletişim kurar. İletişim için genellikle beden dillerini ve miyavlamayı kullanırlar. Kedilerin beden dillerine ve ses tonlarına bakılarak onların duygu durumunun anlaşılması için bu konuda bilgi sahibi olmak önemlidir.

Kediler bu şekilde iletişim kurarak diğer canlılarla aralarında bir bağ da kurabilir. Bu bağ kediler ve kedi sahipleri arasında daha kuvvetlidir. Bazı kediler bu bağlılıklarını daha samimi bir şekilde ifade ederken bazıları biraz daha mesafeli bir duruşa sahiptir.

Kedi Resimleri

En güzel kedi resimleri:

#1

kedi resimleri

#2

kedi resimleri

#3

kedi resimleri

#4

kedi resimleri

#5

kedi resimleri

#6

kedi resimleri

#7

kedi resimleri

#8

kedi resimleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.