Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

Kedi Tuvaleti Nasıl Olmalı?

Abone Ol 
Kedi Tuvaleti Nasıl Olmalı?
3024.89₺

2240.55₺

Pro Plan Sterilised Hindili Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması 10+2 kg

Ürünü İncele
999.00₺

777.55₺

Enjoy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 15 kg

Ürünü İncele
1545.00₺

1057.55₺

Mystic Somonlu Düşük Tahıllı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 15 kg

Ürünü İncele
3430.00₺

2285.55₺

N&D Düşük Tahıllı Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması 10 kg

Ürünü İncele

Kedi tuvaleti nasıl olmalı bilinmelidir. Kedi beslemek isteyen kişilerin, kedilerin çeşitli ihtiyacını dikkate alarak hazırlıklarını yapması önemlidir. Kedi sahiplerinin dikkat etmesi gereken önemli ihtiyaçlarından biri de tuvalet ihtiyacıdır. Kedilerin tuvalet ihtiyacının karşılanması için kedi kumu ve kedi kumu kabı alınmalıdır. Bu ürünlerin de çeşitli özelliklerine dikkat edilmelidir. Peki kedi tuvaleti nasıl olmalı? İşte detaylar!

Kedi Tuvaleti Nasıl Olmalı? Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kedi Tuvaleti Nasıl Olmalı?

Kedi tuvaleti nasıl olmalı sorusunun yanıtı, evcil kedi sahipleri tarafından merak edilen hususlardan biri. Kediler için uygun bir kedi kumu kabı seçilirken kabın boyutuna, derinliğine ve şekline dikkat edilmelidir. Bu özelliklere dikkat edilmesinin sebebi kedilerin kum kabını kullanırken daha rahat hareket edebilmesini sağlamaktır. Boyutu küçük olan kedi kumu kapları kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını karşılarken sıkışmış hissetmesine ve rahatsızlık duymasına neden olabilir.

Kedi kumu kabının kolay temizlenebilir olması da önemlidir. Plastik kedi kumu kapları yıkanılabilir olduğu için tercih edilebilir. Kedi kumu kabının taşınabilir olmasına da dikkat edilmelidir.

Kedi kumu kapları piyasada açık veya kapalı çeşitleri ile mevcuttur. Bu durum kedileri bu iki farklı tarz ürün arasında kararsız bırakabilir. Bu durumda kedilerin tuvalet ihtiyacını karşılarken gizli köşeleri tercih etmesi dikkate alınabilir. Bu değerlendirme ile kapalı kedi kumu kapları tercih edilebilir.

Kedi tuvaleti nasıl olmalı diyenler için şu detay da önemli: Kapalı kedi kumu kapları, kedilerin daha rahat bir şekilde tuvaletini yapmasını sağlamanın yanı sıra kokuları da hapseder. Ancak kapalı kedi kumu kapları ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir nokta da vardır. Bu da kedilerin bu tarz kedi kumu kaplarından korkma riskidir. Özellikle küçüklüğünden beri açık kedi kumu kabı kullanan kedilerde bu durum gerçekleşir. Bu durumda bir alıştırma süreci gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kedi Isırığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kedilerin tuvalet ihtiyacını karşılaması için plajlarda bulunan kumların kullanılması mümkündür. Ancak bu kumların yerine piyasadaki kedi kumlarının kullanılması önerilir. Bunun sebebi piyasadaki kedi kumlarının içerisine kokuları hapseden birtakım kimyasallar eklenmesidir.

Kedi kumunun düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Kedi kumu kabının da temiz olması önemlidir. Kötü kokulara sahip olan ve pis olan kedi kumu kapları nedeniyle kediler o noktaya tuvaletini yapmak yerine başka bir yer arayabilir. Kediler çok titiz olduğu için kirli şeyleri kullanması mümkün değildir.

Öte yandan otomatik kedi tuvaleti de iyi bir seçim olacaktır. Pratiklik ve konfor sunan bu ürünler, kedinin tuvalet deneyimini bir üst noktaya ulaştırır. Kedi tuvaleti nasıl olmalı sorusunun yanıtı bu şekilde.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.