Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

Kedilerin Bakımı Nasıl Olmalı?

Abone Ol 
Kedilerin Bakımı Nasıl Olmalı?
436.42₺

370.18₺

Royal Canin Digest Sensitive Gravy Kedi Yaş Maması 85 gr 12 Adet

Ürünü İncele
2278.55₺

1909.96₺

Pro Plan Adult Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 10 kg

Ürünü İncele
1050.00₺

728.75₺

Pro Plan Sterilised Somonlu Kısır Kedi Maması 3 kg

Ürünü İncele
1900.00₺

1091.75₺

Mystic Az Tahıllı Tavuklu Yavru Kedi Maması 15 kg

Ürünü İncele

Kedilerin bakımı, yeni bir kedi sahiplenmek isteyenler tarafından merak ediliyor. Peki kedilere nasıl bakılmalı? Kedilerin bakım ihtiyacı nedir? İşte detaylar…

Kedilerin Bakımı: Kedi Tüy Bakımı

Kedilerin Bakımı Nasıl Olmalı?

Kedi bakımı söz konusu olduğunda tüy bakımı öne çıkıyor. Kedi dostlarımızın düzenli şekilde tüylerinin taranması gerekiyor. Kedinin tüy yapısına ve uzunluğuna bağlı olarak tarama sıklığı değişebilir. Kedinin tüylerine uygun bir fırça ile tüyleri rutin olarak fırçalanmalıdır.

Kedilerin Bakımı: Kedi Pati Bakımı

Kedilerin pati ve tırnak bakımına özen gösterilmesi gerekir. Özellikle de dışarıya erişimi bulunan kedilerin patileri sıklıkla silinip temizlenmelidir. Kedinin tırnağı uzamış ise kedi tırnak makası ile kesim yapılmalıdır.

Kedilerin Bakımı: Kedi Ağız ve Diş Bakımı

Kedilerin genel sağlığı için ağız ve diş bakımına özen gösterilmesi gerekir. Kedinin haftada birkaç defa dişlerinin fırçalanması şarttır. Bu sayede hem genel sağlık hem de ağız ve diş sağlığı desteklenecektir. Kedi diş fırçası ve macunu ile diş ve ağız bakımı etkili bir şekilde yapılabilmektedir.

Kedilerin Bakımı: Kedi Banyo İhtiyacı

Kedilerin temiz ve hijyenik kalmaları adına banyo ihtiyaçları mutlaka karşılanmalıdır. Kedi dostlarımızın sık sık olmasa da arada bir banyo yaptırılmaları gerekir. Bu işlem sırasında kaliteli kedi şampuanları kullanılmalıdır. İnsanlara özgü ürünler yerine kediler için özel olarak geliştirilen banyo ve temizlik ürünlerine yönelmek gerekir. Böylece kedinin tüy ve deri sağlığı korunabilecektir.

Kedilerin Bakımı: Kedi Egzersiz İhtiyacı

Kedilerin de insanlar ve diğer hayvanlar gibi hareket etmeye ihtiyaçları olur. Kedinin yaşına ve cinsiyetine bağlı olarak egzersiz ihtiyacı değişebilir. Yine de kedi oyuncakları ve dış mekan etkinlikleri ile hayvanın hareket ihtiyacının karşılanması sağlanmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kedi Neden Çok Uyur? Kedilerin Uyku Süresi

Kedilerin Bakımı: Kedi Beslenme İhtiyacı

Kedilerin sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarının yolu kaliteli beslenmeden geçer. Kedilere sunulacak olan mama, besin bileşenleri açısından tam ve dengeli olmalıdır. Ayrıca mama, kedinin yaşına da hitap etmelidir. Kedi mamaları birçok farklı şekilde üretilir. Kuru mamalar ve yaş mamalar, kedinin beslenme düzeninde yer almalıdır. Ödül kedi maması da dönemsel olarak kediye sunulabilir.

Kedilerin Bakımı: Kedi Göz ve Kulak Bakımı

Kedilerin göz ve kulak bakımına dikkat edilmelidir. Özel kedi göz ve kulak temizleme ürünleri yardımı ile hayvanın göz ve kulak hijyeni desteklenmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.