Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

Yavru Kediler Ne Kadar Uyur?

Abone Ol 
Yavru Kediler Ne Kadar Uyur?
1545.00₺

1057.55₺

Mystic Somonlu Düşük Tahıllı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 15 kg

Ürünü İncele
3159.36₺

2085.55₺

Pro Plan Sterilised Somon Balıklı Kısır Kedi Maması 10 kg

Ürünü İncele
900.00₺

672.75₺

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Yetişkin Kuru Kedi Maması 1,5 kg

Ürünü İncele
999.00₺

777.55₺

Enjoy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 15 kg

Ürünü İncele

Yavru kediler ne kadar uyur sorusunun yanıtı araştırılıyor. İlk kez kedi besleyenlerin bu sırada endişe duyduğu birçok şey vardır. Özellikle yavru kedi besleyenlerin endişeleri daha üst düzeydedir. Bu endişeler kedilerin yeteri kadar beslenip beslenmediği ve yeteri kadar uyuyup uyumadığı gibi sorulardan kaynaklanır. Bu yazımızda yavru kedilerin ne kadar uyuduğuna açıklık getirerek bu konudaki endişelere son vermeyi amaçlıyoruz. İşte detaylar!

Yavru Kediler Ne Kadar Uyur? Kaç Saat?

Yavru Kediler Ne Kadar Uyur?

Yavru kediler ne kadar uyur merak ediliyor. Kedilerin uykuya düşkün olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Yavru kedilerde de bu durum aynı şekildedir. Hatta yetişkin kedilere göre uykuya daha düşkün oldukları söylenebilir.

Kediler ilk doğduklarında oldukça hassas oldukları için günün büyük bir kısmında uyurlar. İlerleyen süreçte uyanık kaldıkları saat artsa bile yine de çoğu yavru kedinin günün 13 ila 18 saati uyuduğu söylenebilir. Yavru kedilerin bu kadar uyuması çoğu kedi sahibine fazla gelir. Ancak kediler bu süreyi aralıksız bir şekilde uykuda geçirmez. Yani bu uyku süresinin kediler için oldukça normal olduğu söylenebilir.

Yavru kediler ne kadar uyur diyenler için diğer önemli hususlardan bahsedelim. Yavru kedilerin uzun süre uyumasının bazı nedenleri vardır. Bu nedenlerden biri yavru kedilerin annelerinin ilgisini istemesidir. Yavru kediler kendilerine bakabilecek duruma gelene kadar anne kediler onlar ile ilgilenir. Yavru kediler de daha uzun süre anne kedilerin bakımı altında kalmak ve de gelişmek için uyur. Yavru kedilerin uyuma nedenlerinden bir diğeri ise yavru kedilerin enerjilerini korumak istemesidir.

Çok Uyuyan Yavru Kediler Hasta mıdır?

Yavru kediler ne kadar uyur açıkladık. Peki çok uyuyan yavru kedi hasta mı? Yavru kedilerin çok uyuması genellikle kedi sahiplerinin aklına ‘kedim hasta mı’ sorusunu getirir. Yavru kedilerin çok uyuması genel anlamda bir sorun teşkil etmez veya bir hastalık olduğunu göstermez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kedimin Ağzı Kokuyor! Nedenleri Nelerdir?

Yavru kedilerin çok uyuması kedilerin doğasında olan bir şeydir. Ancak bazı durumlarda çeşitli hastalıklar nedeniyle de çok uyuma durumu gözlenebilir. Hastalıklar nedeniyle yavru kediler olması gerekenden az veya çok uyuyabilir.

Yavru kedilerin hastalık nedeniyle uykusunun etkilenip etkilenmediğini anlamanın en iyi yolu veteriner hekimlerden destek almaktır. Veteriner hekimler tarafından yapılan bazı testler ve kontroller ile bir sorun olup olmadığı anlaşılabilir. Veteriner hekim kontrolüne gitmeden önce bir süre yavru kedileri gözlemlemek iyi olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.