Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Blogu – zoo.com.tr

5 Maddede Ötücü Kuş Cinsleri

Abone Ol 
5 Maddede Ötücü Kuş Cinsleri

Ötücü kuş cinsleri, kuş beslemek isteyenlerin ilgisini çeker. Kuşların en önemli özelliklerinden biri de hoş sesleridir. İnsana huzur veren bu ses, çoğu insanı etkiler. Bakımı kolay olan kuş dostlarımız, benzersiz ötüşleri ile evinize neşe getirebilir.

Ötücü Kuş Cinsleri

Ötücü Kuş Cinsleri

Bir kuşun cıvıltısı herhangi bir şeye iyi konsantre olmanızı sağlayabilir, ruh halinizi iyileştirebilir ve gülümsemenizi teşvik edebilir. Kuşların ötüşü, insanlar üzerinde sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etki bırakır. Bir kuş sahiplenmeyi planlıyorsanız; ötücü kuş cinsleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. İşte ötücü kuşlar:

1. Kanarya

Dünya çapında ünlü olan kanaryalar, iyi bir ötücü kuş örneğidir. İsminden de anlaşılacağı gibi bu kuşlar Kanarya Adaları’ndan gelir. Dünyanın her yerinde yaşayabilirler. Evcil kuş olarak sıklıkla tercih edilir. On ikinci yüzyıldan bu yana evcil hayvan olarak bakılmaktadır. Tatlı ötüşleri ile dikkat çeken bu kuşlar, şarkı söylemeyi, hoş sesler çıkarmayı çok severler. Kaliteli kanarya yemleri ile beslenmeleri gerekir. Geniş bir kuş kafesi de bu kuşlar için sağlanmalıdır. Böylece mutlu bir yaşam sürebilirler.

2. Bülbül

Ötücü kuş cinsleri söz konusu olduğunda akla gelen türlerden biri de bülbül olur. Gece saatlerinde ötmeleriyle ünlü olan bu kuşlar, Afrika, Avrupa, Akdeniz ve Asya gibi birçok yerde yaşar. Bülbül kuşlarının en önemli özelliği, yaşadıkları yerden pek ayrılmama alışkanlıklarıdır. Ahenkli şarkılar söyleyebilirler ve etkileyici sesleri ile herkesi şaşırtabilirler.

3. Saka Kuşu

Saka kuşları, en renkli kuşlar arasındadır. Buna karşılık en iyi öten kuşlardan biridir. Bundan dolayı evcil hayvan olarak ideal kuşlar arasında sayılır. Kısa cıvıltıları ile bilinen saka kuşları, evinize neşe katabilir. Besleyici kuş yemleri tüketmeleri önem arz eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yaz Aylarında Kuş Bakımı Nasıl Olmalı?

4. Serçe

Ötücü kuş cinsleri arasında yer alır. Tüm ılıman bölgelerde yaşayabilir. Bu sevimli kuşlar evcil hayvan olarak on üç sene kadar yaşayabilirler. Ömür sürelerinin uzun olması için kaliteli yemler tüketmeleri ve uygun bir yaşam alanına sahip olmaları önemlidir.

5. Ardıç Kuşu

Kıyılarda, lagünlerde ve zeytinliklerde yaşayan ardıç kuşları, Akdeniz ülkelerinin popüler kuşlarından biridir. Şarkılar söylerken farklı sesler yayabilirler. Keskin ve yumuşak sesi aynı anda çıkarabilir. Melodik ötüşüyle bilinen ardıç kuşları, hemen herkesin ilgisini çekebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.